Auto zastępcze

Jeszcze kilka lat temu ubezpieczyciel przyznawał auto zastępcze uczestnikowi kolizji z OC sprawcy tylko w sytuacji, kiedy auto takie było niezbędne, czyli w przypadkach tak zwanej wyższej konieczności. Obecnie auto zastępcze przyznawane jest z automatu osobie poszkodowanej, zatem bez względu na cel użytkowania pojazdu zastępczego koszt jego wynajmu pokryje ubezpieczyciel sprawcy.

Oferujemy auta zastępcze, załatwiamy formalności

Wypożyczalnia samochodów „Auto w 5 minut” stawia na kompleksowe rozwiązania. Dotyczą one także aut zastępczych z OC sprawcy. Jeśli Państwa pojazd nie może być użytkowany z powodu uszkodzeń, możecie Państwo korzystać z auta zastępczego, nie ponosząc kosztów wynajmu.

Współpraca z nami to krótki czas oczekiwania na samochód oraz profesjonalizm na każdym etapie użytkowania samochodu zastępczego. Auto podstawimy pod wskazany adres. Aby skorzystać w pełni z takiej opcji należy po kolizji:

  • spisać oświadczenie ze sprawcą lub wezwać policję,
  • spisać numer polisy sprawcy i zgłosić szkodę do jego ubezpieczyciela,
  • uzupełnić dokumentację wymaganą przez ubezpieczyciela i wysłać w odpowiednim czasie,
  • po odebraniu własnego auta z naprawy lub otrzymaniu odszkodowania na konto zwrócić pożyczone auto zastępcze.

Kwestie formalne możecie Państwo powierzyć także nam. Z należytą starannością wypełnimy i wyślemy wszystkie dokumenty do ubezpieczyciela, odciążając Państwa od czasochłonnych działań. Nasz profesjonalizm i zaangażowanie pozwolą spokojnie przetrwać czas oczekiwania.

Warunki wynajmu aut zastępczych

Zagadnienie aut zastępczych jest bardzo szerokie, dlatego również warunki wynajmu są nieco bardziej restrykcyjne niż w przypadku tradycyjnego wynajmu samochodów, kiedy to możecie Państwo wybrać dowolną markę, model oraz termin zwrotu auta.

Każdy ubezpieczyciel może mieć własne wytyczne, niemniej jednak zasady ogólne dotyczące aut zastępczych są unormowane dla całej branży. Zatem o możliwości skorzystania z auta zastępczego z OC sprawcy warto wiedzieć, że:

  • wniosek o auto zastępcze należy mimo wszystko odpowiednio umotywować (na przykład tym, że samochód jest Państwu niezbędny w pracy, prowadzeniu, działalności, odwożeniu dzieci do szkoły),
  • klasa auta zastępczego powinna być taka sama jak uszkodzonego lub niższa, ważne są także podobne parametry i specyfikacja,
  • należy wybrać wypożyczalnię samochodów, w której stawki za wypożyczanie nie są zawyżone w porównaniu z konkurencją na rynku lokalnym,
  • w przypadku szkody całkowitej możliwość wynajmu na koszt ubezpieczyciela obowiązuje nawet do dnia zakupu innego auta przez poszkodowanego,
  • jeśli sprawca kolizji zbiegł i nie są znane jego dane, lub nie posiada on ważnego OC, możecie Państwo wynająć auto zastępcze w ramach Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego własnego ubezpieczyciela.

Warto zapisać nasz numer kontaktowy, aby w dowolnej kolizji móc skorzystać z profesjonalnej pomocy zarówno w kwestii auta zastępczego, jak i kwestiach formalnych. „Auto w 5 minut” to solidna firma i rzetelne podejście do potrzeb klientów.

Auto zastępcze na telefon – minimum formalności

W sytuacji kiedy niezbędne jest auto zastępcze oferujemy naszym klientom rozwiązania na miarę potrzeb. Wypełnimy i wyślemy w Państwa imieniu wszelkie formularze i wnioski. Jesteśmy dostępni w Białymstoku każdego dnia przez całą dobę.